Праздники и шоу Красота и здоровье Автомастерская Строительство и ремонт

+ Добавить заявку

   тел.:(050) 728-89-43

+ Добавить заявку

   (063) 590-88-73

Рубрики
 

Эту работу: "Сантехника", вы можете поручить мастерам:
 Найти мастера для всех услуг


Простой способ по минимальной цене:

Комунікації в сільському будинку. Чи варто робити із села місто?

Одного разу, їдучи в село на гарантійне обслуговування взимку, моя машина застрягла в снігу. Вибратися із заметів нам допоміг перехожий чоловік. Виштовхуючи машину, він поцікавився, чого це нас «занесло» в таку погоду в село? Я відповів, що влітку проводили місцевій сім’ї  пенсіонерів водогін з криниці в будинок та встановили насосне обладнання, щоб набирати воду прямо в хаті. Зимою до криниці бабусі ходити важко, а дід прикутий до ліжка. Вчора вони зателефонували і повідомили, що система не працює. Ось ми і їдемо з’ясувати що до чого та відновити водопостачання.

Наш співрозмовник обурено вимовив:

- Ось повидумували собі проблем! Могли б і так відро води в хату занести. Хочуть із села місто зробити! А вам їдь у таку негоду на край світу! – сказав він, співчуваючи нам.

Я заперечив:

- Це Ви так думаєте, бо ще не старі і маєте сили (йому на вигляд було років 45), а років через 20 і Вам захочеться, щоб вода була у хаті. І добре, що в стареньких є не байдужі діти. Саме дочка цих людей знайшла нас по оголошенню, вона ж і оплатила наші послуги. Тепер і батькам легше, і дочці спокійніше, і нам робота є. А на гарантійні виклики ми виїжджаємо завжди, протягом року – безкоштовно. Люди  сплатили гроші, вони не винуваті, що система не працює з будь-яких причин.

В своїй роботі (займаюсь монтажем систем опалення, водогону та водовідведення, а також бурінням свердловин), я часто зустрічаю таких людей, як цей випадковий перехожий, які по застарілим звичкам не розуміють та бояться сучасних технологій в сантехніці. Більшість моїх клієнтів живуть в селах і звикли до тяжких та не комфортних умов побуту. Буває дуже тяжко вмовити людей (особливо людей у віці) на такі прості для городян речі, як пральна машина, душова кабіна чи ванна, навіть постачання гарячої води!!! Я вже не кажу про таку систему опалення як «тепла підлога» та туалет в будинку. Хоч ті, хто таки зважився на «теплу підлогу», потім телефонували спеціально, щоб подякувати саме за неї. На рахунок туалету в хаті, сільські пенсіонери відмовляються на відріз, хоч і мають технічну та фінансову можливість. Бояться неприємних запахів та ін. Я сам живу у сільській місцевості, і знаю з власного досвіду як це ходити взимку по воду, гріти її, прати білизну в тазу, в мороз бігти надвір до туалету. Зараз, дякувати Богу, всі комунікації в моєму будинку є: і вода, і каналізація, і ванна кімната з усіма зручностями, і тепла підлога. Навіть уявляти не хочеться, як би було, коли б зникли ці всі блага цивілізації та комфорту. Особливо важливо, коли ці блага є в селі. Сільське життя відоме, якщо не всім, то більшості. Робота на землі та в сільському господарстві фізично важка, часто брудна. Подумати тільки – у селян НЕМАЄ ВИХІДНИХ!!! Чи то неділя, чи свято, навіть на Паску та Різдво їм доводиться поратися біля господарства.

А як би було добре, коли стомившись, селянин міг би прийняти душ, закинути брудні речі в пральну машину, яка  зекономить його час і сили, чи помити посуд в теплій воді і не виносити відром помиї. Це набагато б полегшило трудові сільські будні, особливо жінкам.

Я не за те, щоб робити із села місто, я за те, щоб зробити в селі побутові умови, як у місті. Технічна можливість є у 100% населення завдяки сучасним технологіям. А ось фінансова – нажаль тільки у 50% людей. Дуже приємно, коли про своїх стареньких батьків дбають діти. Часто, навіть через дорікання батьків («Навіщо воно нам здалося?»),  діти таки проводять стареньким воду в хату та всі інші зручності. А через деякий час, звикнувши до таких умов, батьки вже й не уявляють, як би то вони справлялися без цього. Тим паче, що час не робить їх молодшими і здоровішими. Та ця історія про тих, кому пощастило з дітьми. Часто я зустрічаю людей, які б і хотіли, та на жаль, не мають фінансової можливості скористатися такими послугами. Для таких людей є інший підхід. Головне – бажання та рішучість. Можна поступово, в декілька етапів зробити всі необхідні роботи. Є люди, які стають нашими клієнтами на декілька років. Одного року – буримо свердловину та встановлюємо насосне обладнання. На наступний рік – заводимо воду в будинок та робимо каналізацію. Потім проводимо опалення. Ось і виходить, що люди становляться як родичі, часто бачимося, навіть з деякими товаришуємо, переживаємо за їхні негаразди та радіємо успіхам. Моя мати часто мені повторює: «Ти не думай, скільки тобі заплатять, переживай за те, щоб твої системи працювали і люди були задоволені, тоді і гроші будуть.»

Так воно і є. Половина клієнтів в мене не через оголошення, а по рекомендаціям інших людей, наших колишніх клієнтів. Ось і стараюсь працювати по совісті, щоб не зіпсувати репутацію. Люди це відчувають і ставляться з довірою. Я теж стараюсь довіряти людям. Так, наприклад, багатьом роботи робили в борг, без всіляких розписок та процентів. І ніхто не підвів, всі розраховуються. За мою 5-річну практику обману не було.

Комусь ця стаття може здатися піаром, мовляв он як рекламує себе. Та написати її мене спонукало лише бажання донести до людей думку, що життя на селі можна і треба зробити легшим. За мою практику ні одна людина не пожалкувала про те, що облаштувала свій будинок сантехнічними зручностями. Я не можу зрозуміти, чому так багато сільських людей вважають, що вода в хаті – для лінивих. Та зустріч на засніженій дорозі – була остання крапка для того, щоб написати цю статтю. Я дякую тому перехожому, що не оминув нас і допоміг вибратися із сугробів. Але я не розумію його точку зору. Адже що поганого в тому, що не треба бігти по воду по слизькій дорозі , в мороз чи під дощем, а вона є в хаті – тільки кран відкрий.

 І врешті-решт, якщо можна полегшити чимось і так занадто важку сільську працю, чому не скористатися такою можливістю?

 

Післямова. Для тих, хто зважився, телефон для консультацій:

 (0462)97-14-18, 093-911-95-72, 067-477-26-84

Сергій Іванович

 
Популярные статьи
 
© 2011-2019 «Master.cn.ua»
Все права защищены.
Сайт разработан WebProduction
Дизайн сайта Ross&Morris
 
;